IMG_4609
 
Fordult már elő Veled is:
  • hogy nem érezted biztonságban magadat, amikor egyedül kellett éjjel hazamenned?
  • hogy rossz érzésed volt egy házibulin és nem voltál felkészülve egy váratlan és kényelmetlen helyzetre?
  • hogy nem érezted magad biztonságban a tömegközlekedési eszközökön, vagy taxiban?
  • hogy nem mindig vagy képes kiállni magadért és kijelölni a határaidat?
  • hogy azt érezted, nem tudnád magadat megvédeni, ha valaki bántani akarna?

 

Ha a fenti kérdések közül többre is IGEN a válaszod, megnyugtatlak…ezzel nem vagy egyedül. Számos interjút és felmérést végeztünk a 18-29 év közötti nők körében és ők is a fenti aggodalmaiknak adtak hangot; szerettek volna a gyakorlatban működő, hatékony megoldásokat elsajátítani.

Évek óta tartok nők számára önvédelmi foglalkozásokat, azzal a céllal, hogy a résztvevők képesek legyenek a való életben előforduló nehéz, vagy veszélyes helyzeteket kezelni.

Ezért olyan módszert kellett kifejleszteni, amelynek az elsajátítása nem vesz éveket igénybe, könnyen elsajátítható és a való életben azonnal alkalmazható.

A TREVA a krav maga alapjaira épülő, fizikai erőszak mentes módszerének alkalmazása hatékony segítséget nyújt a résztvevőknek a nehéz helyzetek kezelésében. A módszer különösen népszerű iskolások, pedagógusok, gyógypedagógusok, valamint nők körében, akik már részt vettek a programban. A cél, hogy a résztvevők megtanulják, hogyan védekezzenek és reagáljanak hatékonyan fenyegető helyzetekben, anélkül hogy fizikailag erőszakos megoldásokhoz kellene folyamodniuk.


A 4 órás workshop felkészít arra, hogy:

  • időben felismerd és elkerüld a veszélyes helyzeteket és az emberi “ragadozókat”
  • képes legyél kijelölni a határaidat és távol tartani magadtól a toxikus embereket
  • milyen taktikai, vagy technikai módszerekkel védheted meg magadat a nehéz helyzetekben


Ha úgy érzed, hogy a fenti problémákra valóban hatékony megoldást keresel és szeretnél barátságot kötni a TREVA módszerével, akkor itt a helyed!

onvedelmi_workshop

Előadó: Balázs György az Életrevalók Program alapítója,
évtizedek óta foglalkozik harcművészetekkel,
jelenleg iskolások és pedagógusok számára tart mentális és gyakorlati felkészítést az iskolán belüli erőszak kezelésére.

„Amikor én vettem részt ezen a tréningen, volt köztünk büntetőbíró, tanár, orvos, biológus, könyvelő és tinilányaik. Látszatra is rendkívül magabiztos nők, még is megannyi kérdés merült fel bennünk azzal kapcsolatban, hogy hogyan mondjunk határozott nemet. Amikor pedig egy-egy szituációs gyakorlat következett, akkor mi magunk lepődtünk meg a legjobban, hogy mennyi erőt kell összegyűjtenünk ahhoz, hogy felszakadjon belőlünk az a “nem”, amit egy erőszakosabb embert is megért. Életmentően hasznos 4 óra volt.”
T. Gabriella

“Azt gondolom, hogy a mai világban önvédelmi oktatásra legalább egyszer mindenkinek el kéne jutnia. Az önvédelemnek nemcsak fizikai formái, gyakorlatai vannak, hanem az észlelés, a határhúzás és azon pillanatok felismerése is, amikor ki kell lépni a szituációból, vagy el kell kerülni. Az Életrevalók Önvédelmi szemináriumon ezekről pár óra alatt is egy hasznos tudáscsomagot kaptunk. Nagyon izgalmas volt az oktatás, Gyuri olyan szituációkat modellezett le, melyekre nem is gondoltam volna, hogy veszélyesek lehetnek. Megismertette velünk az agresszorok tipikus gondolkodását, melyet időben felismerni sokak számára tanulságos, de akár életmentő is lehet. Könnyen alkalmazható, praktikus technikákat adott a kezünkbe, hogy ne blokkoljunk le egy esetleges veszélyhelyzetben. Izgalmas gyakorlatokat mutatott, melyeket ki is próbáltunk. Összességében egy jól felépített, flott és hatékony képzést kaptunk, úgy érzem, hogy – ne legyen rá szükség – de egy adott szituban be fognak ugrani ezek a megoldások, így nem érzem majd magamat eszköztelennek.
G. Judit

Egy szóban: Zseniális. A képzés és a kiképző is. Gyuri úgy tudta 3 órán keresztül fenntartani a figyelmünket, hogy az egy percre sem lankadt. Elsajátítottunk és gyakoroltunk jó pár technikát és mozdulatot arra az esetre, ha már elkerülhetetlen fizikai támadás ér minket és meg kell védjük magunkat, de ami még ennél is fontosabb, megtanultuk, hogy hallgassunk a megérzéseinkre mert azok segítenek nekünk időben felismerni és elkerülni veszélyes helyzeteket, illetve, hogy meg tudjuk és meg is húzhatjuk a határainkat. Mondhatunk nemet a számunkra kellemetlen helyzetekben, határozottan és asszertívan, a gyerekkorunktól belénk programozott “ a jó kislány mindig segítőkész és nem bántja meg senki érzéseit” mintát felülírva. Mert a jó kislányok igenis meghúzzák a határaikat.
F. Henriett

A képzés időpontja: november 29.-e (péntek), 17.00-21.00

Helyszín: 1113, Budapest, Daróczi út 4. (Vasas Karate Terem)

A képzés díja: 19.000 Ft/fő

Két fő esetén: 16.000 Ft/fő

Érdekel és regisztrálok a workshopra!

    ©Minden jog fenntartva. Az oldalon található szövegek, szövegrészletek, fotók, ábrák, grafikák és A TREVA – ÉLETREVALÓK PROGRAMJA szerzői joggal védett, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala által kiadott 010703 nyilvántartási szám alatt bejegyezve.
    Készítette: Weblapkuckó